Жена итно се јавила во македонската полиција - Пронајдена граната

Во СВР Битола, В.Д. пријавила дека во атар на село Зовиќ, општина Новаци, пронашла граната.

Гранатата била безбедно подигната од пиротехничар од Дирекцијата за заштита и спасување и било констатирано дека станува збор за артилериска граната калибар 122м од Првата светска војна.

Увид бил извршен.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.09.2019 - 10:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега