Железничка несреќа на пругата Скопје-Кичево, повредени две лица

Железничка несреќа се случила вчера попладне на пругата помеѓу железничката станица „Радуша“ и железничката станица „Јегуновце“.

Од полицијата информираат дека несреќата се случила меѓу патничкиот воз кој сообраќал на релација Скопје – Кичево и товарно возило “форд транзит“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Ф.Ќ.(44) од Тетово.

-Во незгодата возачот и сопатникот М.А.(56) од Тетово се здобиле со повреди констатирани во Клиничката болница Тетово, истакнуваат од МВР.

Извршен бил увид на местото на настанот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.10.2020 - 12:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега