Жбогар:ЕУ очекува гаранции за предметите на СЈО

Наоѓањето на решение за функционално судство е многу поважно отколку датумот за отпочнување на преговорите, порача евроамбасадорот Самуел Жбогар денеска од Вевчани.

Според евроамбасадорот има логика СЈО да се спои со Основното јавно обвинителство, оти и двете обвинителства се согласни за тоа.

Тој ги повика политичките партии да се најде консензус за Законот за јавното обвинителство.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.09.2019 - 18:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега