Зградата на британскиот парламент е блокирана од страна на полицијата

 

Полицијата во Лондон ги проверува просториите во британскиот парламент во врска со отворен “сомнителен пакет”, пишува Daily Mail.

Според публикацијата, полициски службеници се во коридорите на парламентот.

Полицијата го испитува инцидентот. Не се соопштуваат дополнителни детали.

 

 

 

13.02.2018 - 18:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа