Зголемена излезноста до 15 часот - оваа општина и понатаму е на врвот по бројот на граѓани кои излегле на гласање

Според последните информации објавени од Државната изборна комисија, до 15:00 часот на гласање излегле над 32 отсто од граѓаните на Република Македонија.

Општина Новаци и натаму на врвот по бројот на излезност, 59.68 %. По Новаци со надминати 50% следуваат Демир Хисар 55,28%, Лозово 54,04%, Карбинци 51,71%, Вевчани 51,25%.

Во пресекот во 13:00 часот излезноста изнесуваше нешто над 20% на ниво на целата држава.

17.10.2021 - 15:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега