Зголемен бројот на лица во самоизолација - 81 прекршување на полицискиот час

Бројот на граѓани во самоизолација е зголемен и денеска изнесува 9.814, дознава Алсат.

Според информации на Алсат, полицијата регистрирала 81 случаи на прекршување на полицискиот час, а одговорност веројатно ќе биде побарана и од родители на деца под 18 години, ако не се почитува забраната за движење од 21:00 до 12:00 часот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.03.2020 - 10:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега