Згодната манекенка објави убави вести – Фудбалерот на Реал Мадрид по вторпат ќе стане татко! (ФОТО)

Фудбалерот на Реал Мaдрид, Лука Јовиќ по вторпат ќе стане татко. Имено, неговата девојка, манекенката Софија Милосевиќ преку социјалната мрежа на Инстаграм објави дека е бремена.

Тие двајца, веќе долго време се заедно, а нивната романса започна во мадрид, каде што Јовиќ и настапува.

Убавата манекенка на Инстаграм сподели фотографија заедно со Јовиќ со описот:

-Би сакале да споделиме убава вест, ќе имаме бебе! Толку сум благодарна што Лука може да биде со мене за време на овој период. Не можам да замислам да бидам без него во ова тешко време за целиот свет, напишала Софија на својот Инстаграм профил.

 

20.03.2020 - 23:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега