Земјотрес во Штип

Земјотрес со јачина од 3,2 степени по рихтер регистриран е во 12:35 минути по локално време.

Епицентарот е во Штип, а почувствуван е и во други делови од државата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

29.03.2020 - 13:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега