Земјотрес вечерва ја стресе Македонија

Земјотрес со јачина од 2,5 степени според рихтеровата скала вечерва го погоди преспанскиот регион.

Земјотресот се случил во 18:45, а епицентарот на истиот бил на 4 километри од село Грчари ресенско.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.01.2020 - 19:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега