Земјотрес почувствуван во Македонија

Земјотрес со интензитет од 5.8 степени по рихтер попладнево во 16 часот по локално време е почусвтвуван во повеќе места во земјава.

Епицентарот е во Јадранското море на 6 километри од албанскиот град Драч.

По главниот потрес регистрирани се уште неколку афтершокови.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.09.2019 - 16:25

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега