Земјотрес почувствуван во Македонија

Во 17 часот и 24 минути по локално време, со јачина од 3,5 степени според рихтеровата скала почувствуван е земјотрес со епицентар до границата помеѓу Албанија и Македонија.

Како што јавуваат сеизмолозите, земјотресот бил на длабочина од 10 километри.

 

 

 

15.11.2018 - 21:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега