Земјотрес од 5 степени го стресе Валандовско

Утрово во 3 часот и 35 минути, апаратите на Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје регистрираа земјотрес во Валандовско.

Земјотресот бил со јачина од 5 степени според  Европската макросеизмичка скала-1998.

10.12.2013 - 09:10
Фото: 
Плусинфо

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега