Земјотрес од 4,7 го стресе регионот

 

Предмалку земјотрес со јачина од 4.7 степени по рихтер ја стресе Романија.

Епицентариот на земјотресот е на 146 километри јужно од Букурешт односно на 15 километри западно од Нејеру, и истиот е на длабочина од 145 километри.

 

 

 

14.03.2018 - 12:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа