Земјотрес на грчкиот остров Закинтос

Умерен земјотрес од 3.9 степени според Рихтеровата скала беше регистриран во 13:25 часот на грчкиот остров Закинтос.

Според Геодинамичкиот институт на грчката Национална опсерваторија, епицентарот на земјотресот бил во морскиот дел, североисточно од Закинтос.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.09.2019 - 16:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега