Земјотрес ја стресе соседна Грција

Пред околу еден час, земјотрес со јачина од 3.9 степени ја стресе Грција. Согласно информациите на надлежните власти, земјотресот бил оддалечен на 41 километар од Патра. Епицентарот се наоѓа на длабочина од 53 киломентри.

Досега, информации за материјални штети не се објавени.

08.08.2022 - 18:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега