Земјотрес го стресе Косово

Земјотрес со јачина од 3.2 степени по Рихтер денеска го стресе Косово.

Епицентарот бил на 16 километри од градот Лепосавич и на 41 километар од Митровица.

Потресот бил на длабочина од 3 километри.

Послаби потреси од овој денеска имаше во Грција и БиХ.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.09.2020 - 21:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега