Земјотрес го стресе Бодрум

 

Земјотрес со интензитет од 4,8 степени според Рихтеровата скала го погоди денеска турското одмаралиште Бодрум, пишува весникот „Хуриет дејли њуз“, кој се повикува на Дирекцијата за управување со кризи и вонредни состојби. 

Во Бодрум изминатите денови се регистрирани неколку земјотреси, при што најсилниот беше со интензитет од 5,1 степен и се случи на 8 август.

Земјотресот со 5,1 степен беше регистриран три недели по земјотресот од 6,6 степени, во кој загинаа две лица на блискиот грчки остров Кос.

 

 

 

13.08.2017 - 15:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа