Земјотрес го погоди Косово

 

Земјотрес со силина од 3,8 степени според Рихтеровата скала го погоди Косово.  

Епицентарот бил 18 километри од Митровица и 15 километри од Приштина, на длабочина од 10 километри.

Земјотресот е почувствуван од страна на граѓаните, а засега нема известувања за штета или повредени лица.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.01.2020 - 19:25

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега