Земјотрес ги вознемири скопјани- познато со колкава јачина беше потресот

Земјотрес со јачина од 3,9 степени по Рихтер попладнево ги вознемири скопјани.

 Според Европскиот медитерански сеизмолошки центар, земјотреот се случил во 14 часот и 9 минути по локално време на 8 километри источно од Скопје, на длабочина од 2 километри.

 

Земјотресот е почувствуван и во Косово и Србија.

Веднаш по него за неколку минути се почувствува и втор помал потрес.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

02.12.2020 - 14:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега