Земјоресите не престануваат- се тресе Балканот

 

Земјотрес со јачина од 3,7 степени предмалку е регистриран на територијата на Црна Гора.

Според ЕМСЦ, Земјотресот бил на длабочина од 18 километри.

Исто така во Грција во 5 часот и 44 минути  е почувствуван  земјотрес со јачина од 3,6 степени по Рихтер, а неколку последувателни земјотреси ја тресеа и Турција од кој последниот беше утрово околу 7 часот со јачина од 3,0 степени по Рихтер.

Најсилниот земјотрес во Турција беше почувствуван вчера околу 20 часот и беше со јачина од 5,о степени по Рихтер.

 

 

 

 

 

18.06.2017 - 10:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа