Зеленски: Путин сака да предизвика глад и хаос во светот

Украинскиот претседател Володимир Зеленски вели дека планот на Русија и Владимир Путин е да предизвикаат хаос и глад во светот.

Зеленски кажа дека разговорите со Русија за спасување на повредените ветерани од фабриката Азовстал биле сложени.

„Во моментов работат 37 амбасади во Украина. Ви благодарам на сите“, додаде Зеленски во неговото обраќање до јавноста.

14.05.2022 - 11:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега