Зеленски по победата на Украина на Евровизија: Нашата храброст го импресионира светот

Украинскиот претседател Володимир Зеленски испрати честитка до натпреварувачите на Украина, кои победија на Евровизија.

„Нашата храброст го импресионира светот, а нашата музика ја освојува Европа. Третпат во својата историја, а верувам дека не е последен пат“, кажа Зеленски.

Зеленски, исто така, му се заблагодари на Калуш Окрест за нивната победа и на сите што гласаа за Украина.

15.05.2022 - 10:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега