Зеленски му се заблагодари на Бајден: Ќе добиеме сѐ што ни треба

Украинскиот претседател Володимир Зеленски се заблагодари на САД поради одобрениот пакет помош за Украина од 40 милијарди долари.

Пакетот треба да биде одобрен и од американскиот Сенат, по што ќе го потпише американскиот претседател Џо Бајден.

„Голема благодарност до Бајден, ова е програма со која ќе добиеме сѐ што ни е потребно за одбрана“, вели Зеленски.

12.05.2022 - 09:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега