Зеленски: Ги протеравме Русите од Змискиот остров

Украинскиот претседател Володимир Зеленски кажа дека ги протерале Русите од Змискиот остров и тоа е стратешка победа.

Руското Министерство за одбрана вчера соопшти дека се повлекле од Островот како „знак на добра волја“, но Зеленски вели дека тоа не е вистина.

Украина информираше дека ги избркала руските сили откако извршила ракетни напади и ја уништила нивната опрема.

01.07.2022 - 10:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега