Зеленски: Доколку Украина беше членка на НАТО, немаше да се случи војната

Украинскиот претседател Володимир Зеленски кажа дека војната со Русија немало да се случи ако биле членка на НАТО.

 

„Доколку Украина беше дел од НАТО, немаше да има војна“, кажа Зеленски на студентите од Институтот за политички студии во Париз.

Зеленски кажа дека неговата земја е подготвена да води преговори додека не стане премногу доцна затоа што секое злосторство ја намалува желбата за преговори.

11.05.2022 - 21:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега