Зеколи до ЛГБТ: Не сте репер за чесност

Аналитичарот Арсим Зеколи со свој коментар на згрозувањето, како што вели на ЛГПД заедницата на изјавата на премиерот Зоран Заев дека нема да дозволи педер да ја урне Владата.

- „Лицемерие е кога ЛГБТ заедницата и Уранија се клештеа на илустрациите во Окно за голи вмровци во кревет, кога шеруаме црнец кој вели “Vucicu Pederu” а се згражаваме од изјавата на ЗЗ. Така да, олабавете со хоморекетот драга ЛГБТ. Не сте репер за чесност“, пишува Зеколи на Фејсбук.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.08.2019 - 20:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега