Зекири по поразот на ракометарите: Во иднина повеќе да се бавите со спорт а не со политика

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири веднаш по поразот на македонската ракометна репрезентација на Светското првенство во клучниот меч против исландската селекција им испрати порака на нашите ракометари.

Тој им порача во иднина повеќе да се занимаваат со спорт, а помалку со политика, алудирајќи на одредени играчи.

Сопартиецот на Заев, според пишувањата на медиумите и партиски извори, ќе биде кандидат за претседател на Македонија, поддржан од СДСМ и ДУИ.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.01.2019 - 09:36

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега