Зекири: Црвенковски нема влијание во СДСМ

Потпреседателот на СДСМ и републички пратеник Мухамед Зекири, во интервју за ТВ 21  го спомена и поранешниот лидер на СДСМ, Бранко Црвенковски.

На прашање во дебатниот магазин  „Click Plus“ на ТВ21 дали поранешниот претседател на СДСМ, Бранко Црвенковски има се уште влијание во партијата, Зекири негираше.

- Како резултат на неговите лоши политики СДСМ ги губеше изборите и денес тој нема никакво влијание врз работата на СДСМ, вели Зекири за Тв21.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.11.2019 - 11:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега