Заврши средбата Груевски- Ахмети

Претседателот на Демократската Унија за Интеграција г-дин Али Ахмети денеска оствари средба со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, г-дин Никола Груевски. На средбата се разговараше за изборниот процес, при што двајцата соговорници дадоа позитивна оценка за изборите и за демократската и слободна атмосфера во која се одвиваа. Г-динот Ахмети и г-динот Груевски се договорија за формирање на работните групи кои ќе преговараат за формирањето на новиот владин состав.

30.04.2014 - 18:30

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега