Затвореник пронајден мртов во својата ќелија во Затвор Скопје

 

Затворенк вчера наутро бил пронајден мртов во својата ќелија во Затвор Скопје.

Вчера во 06.50 часот било пријавено дека во Затвор Скопје бил пронајден починат И.С.(52) од Скопје.

Од страна на лекар од Итна медицинска помош била константирана смрт без траги на насилство. По наредба на Јавен обвинител телото е предадено на обдукција.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.10.2020 - 15:37

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега