Затвореник почина во затворот во Куманово

 

Министертвото за внатрешни работи информираше дека вчера 20:55 часот во СВР Куманово, од Затвор Куманово – Отворено одделение Крива Паланка било пријавено дека во затворот починал 44-годишниот осуденик О.Р. од Куманово.

Увид извршиле екипа од Надворешната канцеларија за криминалистички работи Крива Паланка и лекар од Здравствен дом Куманово, кој констатирал смрт без траги на насилство. По наредба на Јавен обвинител врз телото на починатиот ќе се врши обдукција, соопшти полицијата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.09.2020 - 16:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега