Затвореник од КПУ „Идризово“ почина на Клиника

 

Затвореник од затворот „Идризово“ починал вчера во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

-Вчера во 11:40 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ бил донесен со влошена здравствена состојба 59-годишниот Е.Б. од Тетово, кој издржувал казна затвор во КПУ „Идризово“. Од лекар била констатирана смрт без траги на насилство. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е дадено на обдукција - информира МВР.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

02.07.2020 - 16:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега