Застрелал девојка на паркинг во Белград, па си пукал во глава - момче и девојка на реанимација на Ургентен

Маж застрелал девојка во Нов Белград, а потоа се обидел да изврши самоубиство.

Според првичните информации кои ги објави српските медиуми, момчето на паркинг ѝ пукал на девојката во градите, а потоа неколку метри подалеку си пукал себеси во глава. Таа има три прострелни рани во десното белодробно крило и прелом на поктоленицата.

Екипи на Итна помош ги однеле двете повредени лица во Ургентниот центар на реанимација.

-Две лица се примени на Угрентен и дијагностиката е во тек. Повеќе информации за нивната состојба ќе имаме по завршувањето на дијагностиката - изјавиле од Ургентниот центар.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.06.2019 - 22:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега