Застрашувачки детал- луѓето загрижени поради оваа фотографија

 

На друштвените мрежи се прошири семејна фтографија, поради која многумина си ја удираат главата во ѕид. На фотографијата има родители, три ќерки и куче, седнати на клупа во парк.
На прв поглед, фотографијата не се разликува од било која друга семејна фотографија. Но, со подетално разгледување може да се забележи навистина бизарен и необјаслив детал на раката на девојчето кое седи на крајот на клупата. Изгледа како некој а ја прегрнува, но раката која се гледа на нејзиното рамо не припаѓа на никој од фотографијата.
Многумина велат дека станува збор за Фотошоп, но многумина се обидуваат да одгатнат дали некој се крие зад девојчето.
 

 

 

21.04.2017 - 17:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа