„Зар ние со над 40 години сме мртви“- Цеца проговори за годините, а жените и „аплаудираат“

Фолк ѕвездата Цеца Ражнатовиќ при гостување во едена емисија рече дека и е преку глава да слуша како и што треба да прават жеите когасе во одредени години.

Таа во емисијата јасно порача дека не е мртва ако има повеќе од 40 години.

- За жена која ќе наполни 33 години, велат дека е „стара кокошка“, „милфица“... а ние кои имаме над 40 ? Ние што? Мртви ли сме. После 30 веќе баби, посебно ако не стигнат да се омажат.. неверојатно- рекла Цеца, проговори и за жените над 40 години.

- Тоа се жени кои градат кариера, тоа се жени во најдобри години. Во 40- те години, жената е зрела емотивно и ментално, јас од искуство ви кажувам. Никој нема право да ми каже дали сум стара или млада, тоа е примитивизам, заклучила Цеца која има 46 години и наскоро ќе стане баба бидејќи вршеницата а Вељко чека бебе.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.10.2019 - 13:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега