Запрено уривањето на фасадата на ТЦЦ Плаза во Центар

 

Општина Центар ја запре постапката за уривање на ТЦЦ Плаза.

- „Утринава е испратен инспектор на терен, кој утврдил дека инвеститорот нема одобрение, ниту пак побарал од Општината дозвола за уривање. Денеска е издадена усна наредба за прекин на постапката бидејќи нема обезбедено мерки за заштита при уривање“, велат од Општина Центар, пренесе Фокус.

 

 

 

20.03.2018 - 15:05

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега