Запрашајте се до каде стигнавме со загадувањето: Кобра поврати пластично шише (ВИДЕО)

Колку светот отиде далеку со загадувањето и унижтувањето на животната средина најдобро покажува оваа снимка од Индија, каде кобра поврати пластично шише.

Имено кобра во Индија е снимена како се „бори“ со пластично шише кое го проголтала, а поотоа се обидувала да го исплука.

Снимката се појавила на Твитер, а ја поставил припадник на индијската шумска служба и навел дека на снимката се гледа како пластиката влизјае на дивиот свет.

Многумина коментираа и се запрашаа што се случува со животните кои не се способни да ја исфрлат пластиката ако ја проголтаат.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.01.2020 - 17:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега