Запознајте ја Венера, најубавата мачка на светот на која не и треба фотошоп

 

Венус е една од напознатите мачки во светот и се заканува дека ќе ја сруши славата на познатите нармштени мачки.

Поради својот прекрасен и необичен лик стана планетарно позната, а сопствениците велат дека не е само убава и фотогеничка, туку и мила.

Исто така Венус има околу 2 милиони следбеници на социјалните мрежи, а само на Инстаграм има 1,4 милиони.

 

 

 

17.11.2017 - 23:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа