Започна невремето во Скопје - метеоролозите со нови информации за утре

Во Скопје денеска имавме нестабилно време со услови за дожд и грмежи. Како што беше најавено од УХМР, вечерва започна невремето проследено со врнежи и грмежи.

Утринската температура се движеше од 13 до 20, а дневната од 26 до 33 степени Целзиусови.

Метеоролозите најавуваат локални врнежи со ретки грмежи за утре и понеделник.

 

 

 

07.07.2018 - 20:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега