Запленети рекордни 10 тони хашиш

 

Во операцијата учествувале пет европски земји и две европски агенции, меѓу кои и Европол.

Поморската флота и Военото воздухопловство на Португалија ја спровеле нејзината последна фаза.

Запленетата дрога од бродот била спакувана во 333 бали, а на бродот била натоварена од една неименувана северноафриканска земја.

Дрогата била наменета за земји во Европа.

Уапсени се двајца Португалци и четворица странци. Тие ќе бидат изведени пред суд.

 

 

 

18.05.2017 - 15:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа