Замрзнат дожд и снег: Временска најава за утре

Утре под влијание на влажен бран, ќе има врнежи од дожд, услови за локална појава на замрзнат дожд а на планините од снег.

Поради спуштање на постудена воздушна маса од север, врнежите во текот на денот иноќта кон среда ќе преминуваат во снег и на повисоките места каде што ќе се формира снежна покривка. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

02.12.2019 - 22:37

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега