„Заминувам во Индија“ - актерката Неда Арнериќ ја напушта Србија

Глумицата Неда Арнериќ ги откри своите планови и истакна дека набргу и престои пат во Индија.

-Заминувам во Индија – вели Неда за za “Hello” и додава:

-Сакам да пробам строг аскетски живот. Секогаш кога престои пауза на театарската сцена сакам да работам тотално различни работи.

Инаку, аскетизам подразбира самодрекнување, односно пости, молитви, земање на само еден оброк дневно…

Си фантазирам пензионерските денови да ги поминам во некое мало место под Алпите, а сакам да напишам и книга за својот живот. Многу работи сакам да направам – вели Неда која во февруари брат ѝ ја најде во несвест во нејзиниот стан, откако испила голема доза на лекови.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

08.11.2019 - 15:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега