Замина во легендите: После неколку години борба за живот, почина човекот кој за секогаш ќе остане легенда во Формула 1

На 67. Годинишна возраст денеска во Мелбурн почина директорот на Мѓународната тркачка автомобилска федерација (ФИА) Чарли Вајтинг, сопштија од ФИА.

Вајтинг, кој пто со децении беше еден од највлијателните луѓе во Формула 1, почина од белодробна емболија.

Инаку, новата сезона на Формула 1 треба да започне на 17. Март со трката за голема награда на Австралија во Мелбурн

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.03.2019 - 12:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега