Закажана е свадбата на векот: На овој датум принцот Хари ќе се венча со актерката

 

Прнцот Хари и неговата вереничка Меган Меркел ќе се венчаат на 19 мај 2018 година, пренесуваат британските медиуми.

Кесингтонската палата ја потврдила оваа објава.

Парот го одбрал последниот ден од ФА купот кога ќе застане пред олтар. ФА купот е национален фудбалски куп на Англија и најстар фудбалски натпревар на светот, првпат одран во 1871 година.

Парот својата веридба ја потврди минатиот месец и истакна дека церемонијата ќе се одржи во замокот Виндзор, поточно во капелата Свети Георгија.

 

 

 

15.12.2017 - 14:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа