Захариева: Историска грешка е стопирањето на Северна Македонија

Одлуката за стопирање на планираниот почеток на претпристапните разговори на Северна Македонија со Европската унија е голема историска грешка. Ова го рече бугарската вицепремиерка и министерка за надворешни работи Екатерина Захариева.

- „Гледате ќе има избори, тоа значи нестабилност“, рече министерката, пренесоа бугарските медиуми.

„Бугарија кажува големо ‘да’ за почеток на преговорите“, дополни Захариева според која Македонија заслужува да почне преговори.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.10.2019 - 11:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега