Загрижувачки бројки во Шпанија

Во Шпанија кумулативниот број потврдени случаи со коронавирус денеска порасна за 10.650, соопшти тамошното Министерство за здравство.

Само денеска се забележани 3.471 случај. Во последните 24 часа починаа 84 лица, пренесува Ројтерс.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.09.2020 - 19:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега