Загатка од Јапонија стана хит, сите се мачат со неа - ја решаваа само најпаметните

Загатка од Јапонија стана вистински хит на Интернет. Ќе успеете ли да ја решите.

Ова се важни чекори и прашања, целта е личностите со помош на сплав што е можно побрзо и во помалку чекори да преминат на другата страна од реката.

  • Сплавот истовремено може да пренесе најмногу две личности.
  • Таткото не смее да остане без мајката кога е со ќерката.
  • Мајката не смее да остане без таткото кога е со синовите.
  • Крадецот не смее да остане сам со кој било член од семејството без полицаецот.
  • Крадецот може да остане сам на брегот, нема да побегне.
  • Со сплавот може да управува само полицаецот, таткото и мајката.

Подолу е решението...

.

.

.

.

 

.

.

.

.

 

.

.

.

.

.

 

.

.

.

.

.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.02.2019 - 17:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега