Заев за заменик-градоначалникот на Скопје: Загубивме еден од највлијателните стопанственици

Премиерот Зоран Заев на Фејсбук се прости со заменик-градоначалникот на Град Скопје, Енвер Малиќи кој почина изутрината поради компликации со вирусот Ковид-19.

-Со искрено жалење ја примив веста за смртта на Енвер Малиќи, заменик-градоначалник на Град Скопје, бизнисмен и сопственик на една од најуспешните компании во земјата – „Гемак трејд“. Со загубата на Енвер Малиќи, загубивме еден од нашите најистакнати и влијателни стопанственици и угледен член на бизнис заедницата. Загубивме сограѓанин кој беше неуморен и секогаш подготвен на нови предизвици, кој со својата самопрегорна работа водеше успешни деловни потфати и надвор од границите на нашата земја, напиша Заев.

Тој до семејството на Малиќи испрати сочувство од негово и името на Владата.

Со искрено жалење ја примив веста за смртта на Енвер Малиќи, заменик-градоначалник на Град Скопје, бизнисмен и...

Posted by Zoran Zaev on Tuesday, 1 December 2020

 

 

 

Добивајте вести на Viber

01.12.2020 - 12:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега