Заев за Нова Година во Софија - Договорот за добрососедство на маса со Борисов

Премиерот Зоран Заев планира по новогодишните празници да замине во Софија каде би се сретнал со Борисов. На маса ќе биде спроведувањето на Договорот за добрососедство.

 Разговорите меѓу двете комисии се закочени, сега за Гоце Делцев се дебатира, компромис не може да се најде. Сега никакво решение нема да има, бидејки се избори кај нас. Планирам со Борисов да седнеме и да размениме некои политички идеи. Јас и така ќе одам во Софија по Нова Година, па може едно кафе со него да испиеме. Може со мене да дојде и министерот за надворешни работи Никола Димитров, изјави премиерот, пренесе Слободен Печат.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.12.2019 - 11:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега