Заев: За неколку дена ќе видиме дали може да разрешам функционери на ДУИ

Премиерот Зоран Заев денеска ја искоментира изјавата на Груби од ДУИ дека барањето за ветинг нема врска со најавената метла, па кажа дека на крај ќе се дознае вистината.

Прашан дали може да разреши функционери од ДУИ рече: - Да почекаме уште неколку дена па да видиме.

Вели кадровските промени сеуште не ги коментира.

Инаку, Заев вчера оствари средба со Али Ахмети во Владата, но конкретни имиња не беа посочени.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.05.2019 - 18:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега